LA UTOPÍA Y EL NUEVO MUNDO

Středisko ibero-amerických studií vás srdečně zve na dvoudenní mezinárodní kongres, jenž se uskuteční ve dnech 5. a 6. listopadu 2019 ve Šporkově paláci (H303) od 9.00 do 17.00 hodin. Kongres se koná ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy, KREAS, Autonomní univerzitou v Madridu a výzkumnou skupinou HISTOPÍA. Kongres se věnuje tématu utopie (či dystopie) a jejímu dopadu na vztah mezi Amerikou a Evropou. Konferenčními jazyky jsou angličtina a španělština. Cílem události je diskuze o tématech, jako jsou modernita, Starý a Nový svět, formování identity, kolonizace, utváření Evropy v kontextu vztahů mezi Evropou a Amerikou; to vše v širokém chronologickém rámci, a to od 15. století do současnosti.

Program konference

Více informací zde