Specializační přednáška Témata z dějin Latinské Ameriky

Chcete se dozvědět více o Latinské Americe? Uvažujete o studiu iberoamerikanistiky a chtěli byste se s tímto oborem blíže seznámit? Specializační přednáška Témata z dějin Latinské Ameriky poskytne studentům a studentkám z bakalářského i magisterského stupně studia rámcový přehled o periodizaci dějin Latinské Ameriky i zásadních problémech a debatách historiček a historiků o nich a umožní jim tak pochopit roli tohoto regionu v kontextu dějin světových. Jakkoli těžiště spočívá v dějinách politických a sociálních, bude pozornost věnována i vybraným tématům z dějin kultury a každodenního života.

Předmět NENÍ primárně určen pro student(k)y iberoamerikanistiky, ale především pro ty, kteří si o Latinské Americe chtějí vytvořit základní přehled.

V SISu si ho můžete zapsat pod tímto kódem AHSV10955

Sylabus