Protest Hodiny pravdy: Nespokojenost s financováním školství a vědy

Pod záštitou české konference rektorů a dalších organizací se uskuteční akce Betlémská kaple II, kde se zástupci vysokých škol, akademie věd, odborů apod. setkají s ministrem Mikolášem Bekem a vyjádří nespokojenost s tristním stavem financování vysokého školství. Akce se uskuteční 12. září 2023 v aule UMPRUM (Mikulandská 134/5).

Hodina pravdy se rozhodla k akci přidat protestním shromážděním před akcí.

Univerzity jsou značně podfinancované, výdaje vlády na tuto rozpočtovou kapitolu zaostávají za průměrem zemí OECD, což nedávno uvedla i expertní skupina ministerstva školství. Pokud vysoké školy jako celek nevzkvétají, humanitní školství je přímo existenčně ohroženo. V situaci, kdy v rozpočtu humanitních fakult chybí miliony, akademici jsou placeni jen zaručenou mzdou a inflace dosahovala 15 %, je „neškrtání“ ve skutečnosti přihlížením postupnému rozkladu humanitních oborů.

Více informací o protestu naleznete níže:

Úvod > Nástěnka > Protest Hodiny pravdy: Nespokojenost s financováním školství a vědy